عناوین مهم
خانه » یادداشت

یادداشت

جبرائیلی

سید یاسر جبرائیلی

کلاه گشاد توتال بر سر ژنرال

راقم این سطور از آقای زنگنه تقاضا دارد به ملت ایران بگویند اولا اینکه جنابعالی از توتال «گلایه» داشته باشید یا نداشته باشید، چه تفاوتی به حال منافع ملی می‌کند و ثانیا دقیقا به چه شکلی قرار است از افشای اطلاعات ایران توسط توتال به قطر باخبر شده و آن …

img13210392

هادی محمدی

پشت پرده دعوت عربستان از ایران برای برگزاری دوباره مراسم حج چیست؟

پشت پرده دعوت عربستان از ایران برای برگزاری دوباره مراسم حج تمتع چیست؟ آیا قرار است برجام دیگری در این عرصه اتفاق بیفتد و سعودی‌ها را از باتلاق خارج کرده و چیزی عایدمان نشود؟

479_author_

علی موسوی خلخالی

طرح ویژه عربستان برای اقدام علیه ایران چیست؟

از آن‌جایی که عربستان توانایی رویارویی با ایران را ندارد، عصبانی کردن ایران را در دستور کار خود قرار داده است. هدفش از این کار این است که ایران از روی عصبانیت واکنش تندی نشان دهد تا دنیا را علیه ایران بسیج کند.

JamNewsImage03082145

حسین شریعتمداری

این‌همه جاسوس دنبال چه هستند؟!

وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد که آقای بعیدی‌نژاد به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در انگلیس انتخاب شده است و همزمان دولت انگلیس هم «نیکلاس هاپتون» را به عنوان سفیر خود در ایران برگزیده و راهی تهران کرد.

89

علی بیگدلی

ردپای لابی‌ صهیونیستی در فضاسازی علیه ایران

بعد از دستیابی ایران و قدرت‌های ۱+۵ به برجام و آغاز رفت و آمدهای پی در پی دیپلماتیک میان تهران و پایتخت‌های اروپایی، این فرضیه قوت گرفت که اتحادیه اروپا با فاصله گرفتن از امریکا، سیاست مستقلی را در قبال تهران در پیش گرفته است.

89

سید کاظم انبارلویی

آمریکا و توهم تغییرات

جان کری گفته است هنوز کارهای تمام نشده‌ای وجود دارد. باید دید این کارهای تمام نشده آنها چیست؟‌آیا وزارت خارجه به این مهم تمرکز دارد؟

011

سعدالله زارعی

بزنگاه‌های نفوذ دشمن

«نفوذ» در عرف سیاسی به معنای ورود و تخریب است در این میان ممکن است، تخریب بخشی از هدف نفوذ باشد و یا نتیجه قطعی نفوذ، بنابراین «تخریب» با مقوله نفوذ پیوستگی قطعی دارد.

سلیمی نمین

عباس سلیمی نمین

چگونه با نفوذ مقابله کنیم؟

پایگاه جامع تبیینی نفوذ: عباس سلیمی نمین/ مسئله نفوذ سابقه تاریخی دارد و به اشکال مختلفی صورت می‌گیرد بعضی از شیوه‌های نفوذ بسیار غیر انسانی است و در واقع خیانت بزرگی محسوب می‌شود ؛ بر اساس اسناد در جامعه بین المللی بحث نفوذ قابل طرح است، حتی بر اساس اسنادی …