خانه » دسته بندی » سیاست خارجی

سیاست خارجی

توبیاس الوود وزیر مشاور کابینه انگلیس

گزارش اختصاصی؛

سفر مسئول پیگیری پرونده نازنین زاغری، عنصر نفوذی انگلیس به ایران

با گذشت حدود ۹ ماه از دستگیری زاغری، روزنامه گاردین از سفر توبیاس الوود معاون وزیر خارجه انگلیس در امور خاورمیانه و مسئول پیگیری پرونده زاغری به ایران خبر داده است.

85

گزارش اختصاصی؛

گزینه‌های احتمالی جانشینی جان کری درباره ایران چگونه می اندیشند؟

حضور کسانی مثل گینگریچ، بولتون یا جولیانی که تعهد بالایی نسبت به حمایت از منافقین دارند می توانند شکل تهدیدات علیه ایران را از مسیر پروژه های نرم به پروژه های سخت تبدیل نماید.

03

گزارش؛

تلاش اتحادیه اروپا برای نفوذ گام به گام در ایران/چرا برخی در داخل مسیر ایجاد لانه فساد را هموار می کنند؟

بر مبنای قطعنامه «راهبرد اتحادیه اروپا در قبال ایران بعد از توافق هسته‌ای» که در ۲۵ اکتبر به تصویب رسید، اتحادیه اروپا به صورت گام‌گام قصد به کارگیری نفوذ گسترده‌تر خود (نسبت به آمریکا) را دارد تا تجربه برجام را به حوزه‌هایی دیگری چون حقوق بشر، تسری دهد.

65

گزارش اختصاصی؛

اندیشکده چتم هاوس؛از انتشار گزارش ضدایرانی در انتخابات ۸۸ تا اعطای جایزه به ظریف+تصاویر

جایزه چتم‌هاوس هرساله به فرد، افراد یا سازمان‌هایی داده می‌شود که از دیدگاه این موسسه، مهم‌ترین تأثیر را در پیشبرد روابط بین‌المللی در یک سال گذشته داشته باشند

iranlaipsonfeature

گزارش ویژه؛

تجویز پیگیری راهبرد نفوذ در ایران توسط اندیشکده شورای آتلانتیک/باید از فرصت برجام استفاده کرد!

برایند نشست اندیشکده شورای آتلانتیک در قالب راهبرد نفوذ در ایران، حمایت از برقراری روابط اقتصادی و سیاسی آمریکا با ایران با هدف نفوذ در بخش های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی می باشد.

222

گزارش؛

چرا مقامات آلمان منافع رژیم صهیونیستی را در برقراری رابطه با ایران مطرح می‌کنند؟

وزیر اقتصاد آلمان که کشورش خود را حافظ منافع اسرائیل می‌داند در حالی در سفرش به ایران می‌خواهد از درخت بزرگ اقتصاد پسا برجام کشورمان میوه‌هایی دلچسب بچیند که باید برای به دست آوردن دل متحدان صهیونیست برلین بر پذیرفتن حق موجودیت اسرائیل نیز تأکید کند.

%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%aa%db%8c%d8%aa%d8%b1

گزارش اختصاصی؛

سحر نورور زاده جانشین آلن ایر شد +سوابق و تصاویر

به نظر می رسد با انتخاب نوروز زداه به عنوان سخنگوی فارسی زبان در وزارت خارجه آمریکا با توجه به سابقه کاری وی، موضوع تلاش برای برقراری رابطه ایران و آمریکا ابعاد جدیدی به خود بگیرد.