nofooz
21 مرداد 1401 - 09:08

بازدید نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده از مناطق سیل زده چرام

نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی از مناطق سیل زدۀ طسوج و چهل چشمه، دلی خلیفه ای و دلی مو در شهرستان چرام بازدید کرد.

حجت الاسلام محمد موحد حجم و میزان خسارت ناشی از سیل در زمینه‌های مختلف کشاورزی، جاده ها، آب و زندگی مردم در این مناطق را بسیار سنگین ارزیابی کرد و گفت: از استاندار و مدیران کل درخواست دارم که با تمام توان پای کار بیایند و برای حل مشکلات و جبران خسارت‌های سیل در این منطقه اقدامات لازم را انجام دهند.

او همچنین با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری و زیبایی‌های طبیعی این منطقه، می گوید: با تلاش مسئولین مربوطه و وظیفه نظارتی ما در مجلس، شاهد رفع مشکلات و بهبود شرایط و فراهم شدن آسایش مردم در این منطقه باشیم.

مدیرجهاد کشاورزی استان نیز در این بازدید با اشاره به حجم و میزان بالای خسارت‌های بارندگی و سیل‌های اخیر در بخش کشاورزی و دامپروری به ویژه حوزه سردسیری سادات بخش سرفاریاب گفت: عمده خسارت‌های سیل در بخش کشاورزی به جداول و کانال های آبیاری مزارع و باغها وارد شد.

خسارت‌های بارندگیمعتمدی با اشاره به اقدامات اولیه جهاد کشاورزی از جمله انتقال یک دستگاه لودر و تأمین مصالح اولیه که با همیاری و مشارکت خودجوش مردم برای تعمیر قسمتی از کانال‌ها انجام شد، می‌گوید: گروهی متشکل از کارشناسان جهاد کشاورزی و مدیریت بحران استان در حال برآورد میزان خسارت‌ها هستند.

توفیقیان فرماندار چرام نیز با اشاره به اینکه دستگاه‌های سنگین بولدزر و بیل مکانیکی مورد نیاز نیز به این منطقه منتقل خواهد شد، گفت: در اسرع وقت همه مسیر‌های اصلی و فرعی بازگشائی و تعمیر می شود.

او می گوید: اجرای طرح هادی، گازرسانی و توسعه سایر زیرساخت‌ها در این منطقه نیز انجام می شود.

باشگاه خبرنگاران جوانکهگیلویه و بویراحمدیاسوج

شناسه خبر: 569432