nofooz
06 مرداد 1401 - 22:43

تشکیل پرونده تخلفاتی برای سازمان هواشناسی

مدیرکل بازرسی امور ویژه سازمان بازرسی کل کشور از تشکیل پرونده تخلفاتی برای سازمان هواشناسی به علت ترک فعل انجام شده خبرداد.

مدیرکل بازرسی امور ویژه سازمان بازرسی کل کشور گفت: سازمان بازرسی کل کشور بر اساس قانون دو وظیفه را بر عهده دارد که یکی نظارت بر حسن جریان امور و دیگری اجرای صحیح قوانین در دستگاه‌های اجرایی کشور است و با هرگونه قصور یا ترک فعل بر خورد خواهد کرد.

وی ادامه داد: قانون هوای پاک مصوب سال ۱۳۹۶ وزارتخانه‌های مختلفی را مکلف به اجرای قانون کرده و سازمان هواشناسی که زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی است یکی از این مجموعه هاست که بعد از دستور ریاست قوه قضاییه جلسات متعددی برای بررسی اجرای قانون هوای پاک با حضور نمایندگان وزارت خانه‌های متولی برگزار شد و تکالیف قانونی به آن‌ها ابلاغ شد و مصوب شد ظرف ۴۸ ساعت نتایج اقدام خود را به سازمان بازرسی اعلام کنند.

وی افزود: با توجه به اتمام زمان تعدادی از دستگاه‌ها خود اظهاری را انجام دادند و تعدادی دیگر این کار را انجام ندادند و سازمان بازرسی کل کشور سابقا علیه دستگا‌ها چندین پرونده تخلفاتی تشکیل داده است و این پرونده‌ها به مراجع ذی صلاح اعم ازقضایی و تخلفاتی ارجاع شده است.

بابازاده در خصوص شبکه هشدار و پیش آگاهی که مربوط به سازمان هواشناسی است گفت: براساس اظهارات مسئولین این سازمان دو سامانه که یکی پیش آگاهی گرد و خاک و دیگری سامانه پیش آگاهی سیل کارش انجام شده، اما متاسفانه آنچه هدف قانون گذار است و باید ظرف دوسال انجام می‌شد، انجام نشده است.

وی ادامه داد: اکنون در خصوص ترک فعل انجام شده در آماده سازی سامانه‌های هشدار و پیش آگاهی سازمان بازرسی کل کشور اقدامات لازم را انجام می‌دهد و پرونده تخلفاتی تشکیل می‌شود.

بابازاده همچنین گفت: نتیجه نهایی ترک فعل‌های انجام شده در اجرای قانون هوای پاک در یک ماه آینده اعلام می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جواناجتماعیشهری

شناسه خبر: 486941