nofooz
14 شهریور 1401 - 13:15

دولت برنامه های مختلفی برای رفع مشکلات جوانان تدوین کرده است

یاسوج- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: ارائه تسهیلات قرض الحسنه برای امر ازدواج، وام های کم بهره برای ایجاد اشتغال و تسهیلات برای احداث مسکن شامل طرح نهضت ملی مسکن و موارد دیگر در برنامه دولت برای رفع مشکلات جوانان دیده شده است.

به گزارش ایرنا، سید جواد هاشمی مهر روز دوشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان در یاسوج، اظهار داشت: مسکن و اشتغال جوانان دو عامل مهم در امر ازدواج به موقع و پایدار هستند که به طور ویژه در برنامه دولت برای رفع مشکلات جوانان دیده شده است.

وی افزود: با فرهنگ سازی در خصوص ازدواج سالم و اصلاح تدریجی در جامعه می توان به سمت افزایش ازدواج و کاهش آمار طلاق رفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: باید با بهره‌گیری از ظرفیت صدا و سیما، رسانه های گروهی و فضای مجازی در راستای ترویج ازدواج آسان گام برداشت و مسئولان حوزه فرهنگی استان تلاش کنند ذهنیت و باور مردم را به سمت ازدواج آسان و ساده جوانان معطوف کنند.

هاشمی مهر تاکید کرد:  بزرگان، مشاوران، معتمدان، ائمه جمعه و جماعات، رسانه های گروهی و صدا و سیما می توانند بهترین مروج سیره ائمه اطهار(ع) و سبک زندگی اسلامی برای ازدواج‌ آسان جوانان باشند.

وی ابراز داشت: نگاه جوانان به شغل های دولتی باید اصلاح شود و آموزش های فنی و حرفه ای برای جوانان و تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال و فعالیت های دانش بنیان برای فارغ التحصیلان دانشگاهی زمینه را برای کار و فعالیت جوانان مهیا کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: فضای مجازی در جایی تهدید از ناحیه دشمنان است و در جایی هم فرصت اما تقویت سواد رسانه ای و فرهنگ فضای مجازی برای جوانان و از جمله خانواده ها بسیار مهم است.

هاشمی مهر بیان کرد: نشست های ستاد ساماندهی امور جوانان استان باید به صورت منظم برگزار شود و در آن گزارشات عملکرد بانک ها در خصوص پرداخت تسهیلات به امر ازدواج، اشتغال و مسکن جوانان ارائه شود.

وی از همه دستگاه های فرهنگی، اقتصادی، اجرایی و شبکه بانکی استان خواست تا هرآنچه که در توان دارند و می توانند در حوزه جوانان بکار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: خانواده ها و آموزش و پرورش دارای رسالتی عمیق و سنگین هستند و مهمترین جایگاه برای ترویج فرهنگ اسلامی و تربیت نسل جوان جامعه اند.

هاشمی مهر اضافه کرد: در حوزه جوانان بیشتر باید ابعاد معنوی و روحی در زندگی مد نظر باشد زیرا رفاه مادی تنها عامل موفقیت یک زندگی شایسته و مطلوب نخواهد بود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری به اهمیت فرزندآوری و رشد جمعیت تاکید کرد و گفت: با اینکه رشد جمعیت کم است اما غالب جمعیت استان جوانان هستند که باید سیاست گذاری و برنامه ریزی برای آنها داشت.

هاشمی مهر جایگاه دانشگاه ها را در امور جوانان بسیار مهم و کارساز دانست و ادامه داد: دانشگاه ها علاوه بر آموزش محوری، پژوهش محوری، مهارت‌ آموزی کسب و کار مورد نیاز در ‌جامعه در قالب دانش بنیان کردن امور جوانان بیش از پیش تلاش کنند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 713119