nofooz
24 مرداد 1401 - 12:07

آسفالت جاده لنده به قیام پس از هفت سال از سر گرفته شد

یاسوج- ایرنا- پس از هفت سال انتظار ،دولت مردمی سیزدهم یکی از مطالبات ساکنان شهرستان لنده را جامه عمل پوشاند و کار آسفالت نیمه تمام مسیر ارتباطی لنده به قیام به طول ۶ کیلومتر از سر گرفته شد.

فرماندار شهرستان لنده روز دوشنبه به ایرنا گفت: عملیات آسفالت جاده لنده به قیام حدفاصل روستاهای مال ملا و مال آخوند از سال ۹۵ شروع شد اما تنها بخشی از آن آسفالت شد و عملیات آسفالت این مسیر به تعطیلی کشانده شد. جلال دانش افزود: پس از توقف عملیات آسفالت ۶ کیلومتر از این جاده ،هر ساله تصادف‌های شدیدی در این مسیر رخ می داد و زیان مالی و جانی فراوانی به مردم تحمیل می شد. وی یکی از مطالبات مهم ساکنان شهرستان لنده را در سال های گذشته ، تکمیل عملیات آسفالت این جاده ذکر کرد.

وی تاکید کرد که تلاش برای جذب اعتبار در طول ۷سال گذشته در دولت قبل برای آسفالت این جاده به جایی نرسید تا اینکه در سفر فرودین ماه امسال استاندار کهگیلویه و بویراحمد به شهرستان لنده تکمیل این جاده در دستور کار دولت قرار گرفت. دانش افزود: در کمتر از ۴ ماه این مطالبه مهم مردمی با دستور استاندار و پیگیری نماینده مردم شهرستان‌های کهکیلویه، چرام، بهمئی و لنده در مجلس شورای اسلامی و اداره کل راهداری استان به ثمر نشست و عملیات آسفالت این محور ارتباطی پرتردد از سر گرفته شد.

طول راه‌های ارتباطی شهرستان لنده ۳۱۸ کیلومتر است که از این میزان ۴۲ کیلومتر فرعی و مابقی روستایی هستند.

طول راه‌های آسفالته شهرستان ۲۳ هزار نفری لنده با پنج هزار و ۵۶۰ خانوار، ۱۰۶ روستا و ۴۱ درصد جمعیت روستایی و ۵۹ درصد جمعیت شهری بیش از ۱۰۰ کیلومتر است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 587863