nofooz
09 مرداد 1401 - 18:22

کارشناس صهیونیست: اسرائیل در یک تنگنای واقعی گرفتار شده است

تهران – ایرنا – کارشناس امنیتی اسرائیلی گفت: اسرائیل میان پذیرش خواست حزب الله یا ورود به جنگ، در یک تنگنای واقعی گرفتار شده است .

به گزارش ایرنا از خبرگزاری شهاب، شبتای شوفال روز یکشنبه در گزارشی در روزنامه "اسرائیل دیفنس" اضافه کرد: اسرائیل در این تنگنا گیر افتاده است که تسلیم خواست حزب الله شود و میخی دیگر به تابوت بازدارندگی این رژیم زده شود یا اینکه وارد جنگی ناخواسته شود.

وی افزود: پرواز پهپادهای حزب الله در اطراف میدان گازی یک چالش بزرگ در مقابل اسرائیل است که تلاش می کند تا جایی که امکان دارد وارد جنگ نشود و این همان چیزی است که به حزب الله میدان مانور گسترده تری برای دستیابی به اهدافش می دهد.

شوفال ادامه داد: اگر حزب الله تهدیدات خود را عملی کند و موشک شلیک و یا پهپاد ارسال کند، اسرائیل در مقابل چند گزینه قرار می گیرد که یا باید پاسخ محدود دهد و یا در صورتی که یکی از تاسیسات اسرائیل آسیب ببیند، یکی از زیرساخت های دست چندم حزب الله را بمباران کند.

وی افزود: اسرائیل راهبرد پیشگیرانه را در دفاع از تاسیسات خود بکار گرفته است و از ترس اینکه هر اقدامی به بحرانی تر شدن اوضاع و جنگ فراگیر منجر شود نه تنها نیرویی به مرزهای لبنان نفرستاد بلکه اقدام به گشت زنی هوایی و شکستن دیوار صوتی هم نکرد.

این کارشناس اسرائیلی درباره توان بازدارندگی اسرائیل نوشت: این بازدارندگی، حزب الله را از ارسال پهپاد و تهدیدات شدیداللحنی که سال های زیادی است دیگر نمی شنیدیم بازنمی دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 507638