nofooz
08 شهریور 1401 - 09:35

افتتاح اولین موزه بین‌المللی تشریفات کشور در یزد

نخستین موزه بین‌المللی تشریفات کشور با حضور معاون توسعه منابع وزارت میراث فرهنگی و مدیران ارشد استان در محل شهرداری یزد افتتاح شد.

حامد سلطانی، سخنگوی شهرداری یزد در حاشیه افتتاح این موزه بین‌المللی در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد: موزه بین‌المللی تشریفات شهرداری یزد با هدف نمایش و بهبود شرایط نگهداری اشیاء و لوازم اهدایی از سوی شهرهای خواهرخوانده یزد در سطح بین‌المللی ایجاد شده است.

وی معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری را از دیگر اهداف راه‌اندازی این موزه بین‌المللی دانست و افزود: نمایش روابط دیپلماتیک و مباحث سیاسی فرهنگی و تاریخی یکی از شاخص‌های موزه تشریفات یزد است.

سلطانی با بیان این‌که یزد هم‌اکنون هفت خواهرخوانده از شهرهای مختلف مانند لینز استرالیا، پوتی گرجستان، خیوه ازبکستان، یاسبرین مجارستان، پینگ یائو چین، براگا در پرتغال و گیومری ارمنستان را دارد، گفت: در این موزه چهل قطعه به نمایش گذاشته شده است.

سخنگوی شهرداری یزد در ادامه تصریح کرد: با توجه به برنامه‌های در دستور کار شهرداری یزد برای انعقاد خواهرخواندگی های جدید، تصریح کرد: در حال رایزنی برای خواهرخواندگی با شهرهای کربلا در کشورهای عراق و ترکمن آباد در ترکیه مصر ترکمنستان هستیم.

ترکیهانتهای پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 684259