nofooz
20 مرداد 1401 - 19:33

افزایش تولید و تحقق اشتغال در واحدهای تولیدی را پیگیر هستیم

اردبیل- معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: برای تحقق شعار «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی» افزایش تولید و تحقق اشتغال در واحدهای تولیدی استان اردبیل را پیگیر هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد مهدوی عصر پنجشنبه در جریان بازدید نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل همزمان با گرامیداشت هفته ملی حمایت از صنایع کوچک اظهار کرد: بدون شک صنایع کوچک و متوسط با طیف متنوعی از تولید محصولات و خدمات می‌توانند نقش بی‌بدیلی در حل این معضل ایجاد کنند و زمینه ایجاد شغل با کمترین سرمایه را فراهم آورند.

خبرنگار مهروی با اشاره به برنامه‌های مصوب مجلس برای حمایت از واحدهای کوچک تصریح کرد: حمایت از صنعتگران و کارآفرینان شاغل در این صنایع سبب خواهد شد تا تغییرات بنیادین در اقتصاد کشور و تحقق اقتصاد صنعتی ایجاد شده و شاهد گسترش عدالت اجتماعی در حوزه ایجاد اشتغال باشیم.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: روز ملی حمایت از صنایع کوچک فرصت مغتنمی برای به تصویر کشیدن جایگاه واقعی صنایع کوچک و ارج نهادن بر ارزش‌های معنوی و اجتماعی مجاهدان عرصه اقتصادی است تا یکبار دیگر قدردان تلاش‌های این قشر از جامعه پرتلاش باشیم.

یکبارمهدوی افزود: در بخش حمایتی صنایع کوچک، حمایت‌های مختلفی از واحدهای تولیدی انجام می‌شود که هر یک از این حمایت‌ها در راستای افزایش تولید و اشتغال واحدهای تولیدی بسیار کارگشا بوده است.

وی از تحقق کامل برنامه‌های حمایتی این شرکت در سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: با برنامه‌های حمایتی که در سال گذشته از واحدهای تولیدی انجام شد، در ارزیابی‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران جز استان‌های موفق و برتر بودیم.

مهدوی از جمله این برنامه‌های حمایتی را برگزاری دوره‌های آموزشی، تورهای صنعتی، بازدید از نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و ده‌ها برنامه حمایتی در این راستا اعلام کرد و ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌هایی که در سال جدید انجام شده این نوع حمایت‌ها همچنان ادامه خواهد یافت.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با اشاره به اینکه توسعه اشتغال در این بخش می‌توان به افق‌های صادراتی بیشتری دست یافت، اضافه کرد: نقش بی‌بدیل صنایع کوچک در خنثی کردن تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا نباید به دست فراموشی سپرده شود به طوری که این صنایع می‌تواند در خودکفایی کشور و تحقق رونق اقتصادی و افزایش تولید ملی نقش کلیدی و مؤثری ایفا کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 567162