nofooz
12 مرداد 1401 - 07:41

دفاتر تسهیلگری در محلات کمتر توسعه کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می شود

یاسوج- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دفاتر تسهیلگری در محلات کمتر توسعه شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دیشموک ایجاد می شود.

مسعود نوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس تفاهم نامه با وزارت کشور تا پایان سال جاری سه دفتر تسهیلگری در مناطقی مانند بافت فرسوده شهر دوگنبدان، مادون بلهزار و یکی از مناطق آسیب پذیر شهر دیشموک راه اندازی می شود.

وی بیان کرد: برنامه های این مراکز با همکاری تشکل های مردم نهاد و دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اجرا می  شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مسوولان متولی استان برای استفاده از تجربیات قبلی دیگر مناطق کشور به بوشهر سفر کرده و از راه اندازی دفاتر تسهیلگری آنان بازدید کرده اند.

نوری با اشاره به جمعیت ۳۶ هزار نفری مناطق مادوان بلهزار،گستره بافت فرسوده شهر دوگنبدان از محله رادک تا خیابان کیامرثی تاکید کرد: راه اندازی دفاتر تسهیگری به کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق کمتر توسعه یافته کمک می کند.

وی تصریح کرد: براساس ارزیابی های کارشناسی یک دفتر تسهیلگری در یکی از مناطق شهر دیشموک راه اندازی می شود .

نوری ابراز داشت:راه اندازی دفاتر تسهیلگری پل ارتباطی بین مردم و مسئولان به شمار می رود.

وی ادامه داد: این دفاتر به معرفی آسیب ها، موانع، مشکلات و چالش های سطح جامعه می پردازد.

جمع‌آوری اطلاعات دقیق مبتنی بر وضعیت مناطق مسکونی، تلاش برای استفاده از ظرفیت ساکنان در زمینه شناسایی،حل مسائل و مشکلات محلات، پیگیری جهت جذب منابع مالی برای اجرای طرح ها  از اهداف دفاتر تسهیلگری است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 523712