nofooz
09 مرداد 1401 - 09:00

افزایش ۱۰۰ درصدی اعتبارات رضوانشهر در بودجه ۱۴۰۱

رشت- ایرنا - فرماندار رضوانشهر اعلام کرد: اعتبارات مصوب این شهرستان در بودجه ۱۴۰۱مبلغ ۶۷۹ میلیارد ریال تعیین شد که نسبت به سال گذشته رشد ۱۰۰ درصد داشت.

سیدنادر صفوی در حاشیه جلسه کمیته برنامه ریزی رضوانشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دولت سیزدهم، تمام تلاش خود را با استفاده از مشارکت مردمی و توزیع بسته های معیشتی و مشوقی به منظور ایجاد امید و اعتمادسازی در بین مردم در سطح جامعه بکار گرفته است.

وی افزود: دولت با بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیت های موجود برای از بین بردن موانع در مسیر تولید و اشتغال گام برداشته است تا منویات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از تولید را هر چه بیشتر اجرایی کند.

فرماندار رضوانشهر همچنین به مسئله حمایت هر چه بیشتر از تولید و حوزه دانش اشاره کرد و گفت: دولت سیزدهم بر همین اساس به دنبال رشد و برگرداندن رونق به تولید و استفاده از ظرفیت های هر چه بیشتر در این بخش است.

صفوی به سیاست های راهبردی دولت سیزدهم در توزیع اعتبارات امسال که در سه بخش تعریف شده است اشاره کرد و افزود: توزیع اعتبارات امسال با اولویت محرومیت زدایی و توجه به مناطق کم برخوردار و همچنین اتمام پروژه های نیمه تمام است.

وی بیان کرد: بر اساس گفتمان دولت سیزدهم با بازدیدهای میدانی و نشست های متعدد با مدیران پروژه های شهرستان با حساسیت ویژه مورد ارزیابی قرار گرفت و اعتبارات را به صورت عادلانه در بخش های مختلف توزیع کردیم.

رئیس کمیته برنامه ریزی رضوانشهر با بیان اینکه ارزیابی مدیران براساس جذب اعتبارات خواهد بود، تاکید کرد: با توجه حساسیت و محرومیتی که منطقه دارد این اعتبارات نیاز ضروری شهرستان می باشد، لذا مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به پیگیری و جذب آن از ادارت کل استانی اهتمام جدی داشته باشند.

فرماندار رضوانشهر همچنین گفت: تعمیر و تجهیز ساختمان های اداری، مشمول بودجه نظام استانی هستند که مدیران شهرستانی باید نسبت به جذب این اعتبارات از  ادارات کل مربوطه اقدام نمایند.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزارنفر جمعیت، دو بخش بنام های مرکزی و پره سر و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 503753