nofooz
18 مرداد 1401 - 12:54

تقارن عاشورای حسینی و روز خبرنگار، یادآور روشنگری در تاریخ بشریت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، ۱۷ مرداد تقارن روز خبرنگار با عاشورای حسینی را یادآور اهمیت عرصه اطلاع رسانی و روشنگری در تاریخ بشریت دانست.

محمدرضا پاکدل  گفت: امروز که نوای عاشورای حسینی در اقصی نقاط عالم به گوش می رسد، نتیجه اطلاع رسانی، انتشار اخبار و وقایع و تبیین فلسفه قیام عاشورا از روز عاشورا تا امروز است.

عاشورای حسینیبه گفته او امروزه که فناوری اطلاعات، بستر تعامل دوسویه بین همه جوامع بشری را در عصر تحول دیجیتال فراهم نموده، بیش از هر زمان، زمینه انتشار جهانی شور و شعور حسینی فراهم است و شایسته است که یزد، حسینیه ایران در این عرصه پیشتاز باشد.

پاکدل گفت: در عصر ارتباطات، ابزار‌های اطلاعات رسانی، اظهار نظر و تعامل دگرگون شده و جامعه اطلاعاتی بر پایه تحول دیجیتال شکل می‌گیرد.

او می گوید: نیاز‌ها و ابزار‌های حوزه خبر و آگاهی بخشی متحول شده و بستر ارتباط دوسویه، اطلاع رسانی برخط، تخصصی سازی اخبار و در یک کلام، عینیت بخشیدن واقعی به نقش و تاثیر افکار عمومی در بستر فناوری اطلاعات و محتوای چند رسانه‌ای را ممکن کرده است.

اطلاع رسانیمدیرکل ICT استان یزد جایگاه دوم کشور در شاخص توسعه یافتگی فاوا (IDI) و رتبه دوم در زیرشاخص دسترسی و دسترسی صد درصدی شهر‌ها و روستا‌های بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات و کسب رتبه اول شاخص برخورداری خانواده‌ها از رایانه را زمینه ساز جهش حوزه خبر و اطلاع رسانی بر پایه فضای مجازی و در مسیر تحول دیجیتال دانست.

پاکدل در پایان، روز خبرنگار را به همه فعالان این عرصه به ویژه خبرنگاران پرتوان و خلاق رسانه‌ها و خبرگزاری‌های استان یزد که همراهی موثر و منصفانه‌ای با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد دارند تبریک گفت و برای آنها سلامت و سعادت و موفقیت روز افزون خواستار شد.

روز خبرنگارروز خبرنگار، یادآور حماسه آفرینی‌های شهید محمود صارمی است که تا آخرین لحظه در سنگر دفاع از عزت و شرف خبرنگاری، شجاعانه ایستادگی کرد تا حقیقت در تاریخ زنده بماند.

باشگاه خبرنگاران جوانیزدیزد

شناسه خبر: 554071