nofooz
26 شهریور 1401 - 11:58

اهتزاز پرچم حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و پیاده‌روی کاروان دلدادگان حسینی در شیراز

شیراز-ایرنا-مراسم اهتزاز پرچم حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و پیاده روی کاروان دلدادگان حسینی روز شنبه همزمان با اربعین در شیراز برگزار شد.

مراسم معنوی اهتزاز پرچم حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ساعت ۹ صبح روز شنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، استاندار فارس، تولیت حرم شاهچراغ (ع)، جانشین فرمانده سپاه، جانشین فرمانده نیروی انتظامی، شهردار شیراز و دیگر مسئولان استان فارس در بین الحرمین برگزار شد.

مراسم پیاده روی کاروان دلدادگان حسینی (ع) در روز اربعین نیز ساعت ۱۰ صبح با حضور عاشقان اهل بیت(ع) و عزاداران حسینی از میدان شهداء شیراز به سمت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار گردید.

عاشقان اهل بیت (ع) از این میدان به طرف حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) حرکت کردند تا در این مسیر ارادت خود را به ساحت مقدس آن حضرت ابراز کنند و دل‌های خود را از راه دور به اباعبدالله برسانند؛ این مراسم با اجتماع بزرگ دلدادگان اربعین در صحن حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) ادامه یافت.

عزاداران اربعین حسینی همچنین از سه مسیر میدان «شاهزاده قاسم»، «چهارراه مشیر و میدان «شهید مفتح» به سمت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) در این رویداد بزرگ شرکت کردند و موکب‌هایی که در طول مسیر برای ارائه خدمات بر پا شده بود میزبان سیل عظیم جاماندگان و دلدادگان قافله عشق در شیراز بودند؛  این مراسم با نوحه‌خوانی و قرائت زیارت اربعین و زیارت  عاشورا و با حضور خودجوش و پرشور مردم برگزار شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 737773