nofooz
18 شهریور 1401 - 13:43

جاده بم- دِهبَکری همچنان جان انسان‌ها را می‌بلعد/ از مرگ کودک ۶ ساله تا ۱۲ قربانی طی ۳ روز

کرمان- ایرنا- کودک ۶ ساله یک خانواده در برابر چشمان مصدومان حادثه تصادف صبح روز جمعه در جاده بم - دِهبَکری آنقدر تاب نیاورد تا زنده بماند؛ ۲ عضو خانواده نیز نقص عضو شدند و این درحالی است که سوانح جاده های این منطقه خوش آب و هوا طی سه روز اخیر ۱۲ قربانی مصدوم و کشته داشته است.

به گزارش ایرنا جاده ارتباطی بین بم و منطقه خوش آب و هوای دِهبَکری که این روزها در هنگامه پایان تعطیلات تابستانی شلوغ تر از همیشه است همچنان دارد قربانی می گیرد و این درحالی است که طی سال های اخیر همواره بر ضرورت تعریض یا دوبانده شدن این جاده تاکید می شود.

به گفته فرمانده پلیس راه بم - زاهدان در تازه ترین تصادف طی روز جمعه به علت برخورد سه دستگاه خودرو در جاده بم به سمت دهبکری یک نفر جان باخت و پنج نفر نیز مصدوم شدند؛ به گفته وی روز چهارشنبه هفته جاری نیز سه تن کشته شدند و سه نفر نیز مصدوم.

سروان نعیم مفلحی امروز در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا توضیح داد: برخورد ۲ دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ با یک دستگاه پژو پارس در محدوده پل راه‌آهن در محور رخ به رخ و کم‌عرض جاده دارزین به سمت دهبکری رخ داد. به گفته وی فوتی این حادثه کودک ۶ ساله‌ای است که در بیمارستان فوت کرده، ۲ نفر از مصدومان نیز نقص عضو شدند و مابقی مصدومان جراحات سطحی برداشته اند. فرمانده پلیس راه بم زاهدان اظهارداشت: یکی از خودروهای پژو ۴۰۵ به دلیل تجاوز به چپ باعث ایجاد تصادف شده است. سروان مفلحی همچنین با اشاره به تصادف چهارشنبه گذشته در محور دهبکری- کرمان نیز تاکیدکرد: علت تصادف سرعت زیاد سمند و تجاوز به چپ آن بود که منجر به برخورد با کامیون روبه رو شد. وی ادامه داد: در این تصادف نیز ۲ نفر در صحنه تصادف جان باختند و چهار مصدوم برجای گذاشت که حال ۲ مصدوم بسیار وخیم گزارش شده بود. به گفته وی یکی از مصدومان حادثه روز چهارشنبه نیز در بیمارستان فوت شده است . فرمانده پلیس راه بم زاهدان در توصیه به شهروندان گفت: با توجه به رو به پایان بودن تعطیلات و افزایش حجم سفرها توصیه می شود رانندگان بیشتر به قوانین و مقررات احترام بگذراند تا خانواده‌ها دچار حوادث تلخ و ناگوار نشوند. سروان مفلحی افزود: استفاده تمامی سرنشینان خودرو از کمربند ایمنی از موضوعاتی است که باعث جلوگیری جراحات بیشتر در تصادفات می شود. شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری شرق مرکز استان کرمان قرار دارد. منطقه دهبکری بین بم و جیرفت از جمله مناطق خوش آب و هوا به شمار می رود که مسافران برای رفتن به این بخش و نیز مناطق دیگر خوش آب و هوای جیرفت از این جاده ها گذر می کنند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 725474