nofooz
08 مرداد 1401 - 09:56

آسیبی به بندها و سدهای خاکی شهرستان لردگان در سیلاب وارد نشد

شهرکرد- ایرنا- فرماندار لردگان با اشاره به بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در این شهرستان گفت:خوشبختانه در این بارندگی بندها و سدهای خاکی لردگان خسارت ندیده است.

رضا بابامیر ساطحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: بر اثر بارش باران شدید و جاری شدن سیل دربخش‌های مختلف شهرستان لردگان جاده خوزستان به لردگان یک ساعت مسدود شد و هم‌اکنون بازگشایی شده است.

رضا بابامیر ساطحیوی افزود: کارشناسان و گروه‌های ارزیاب برای بررسی و برآورد میزان خسارت وارد شده به مزرعه‌های پرورش ماهی شهرستان لردگان به‌ویژه بخش فلارد اعزام شده‌اند. خسارت‌های ناشی از سیل در این شهرستان تا دو سه روز دیگر برآورد و اعلام می‌شود.

فرماندار با اشاره به شدت بارش‌ها در مناطق عشایری شهرستان لردگان یادآور شد: در این بارش‌ها خسارت جانی و مالی از عشایر گزارش نشد.

بابامیر اظهار داشت: هم‌اکنون گروه‌هایی ارزیاب در حال و برآورد خسارت وارد شده به زمین‌ها، محصولات کشاورزی و شالیزارهای شهرستان لردگان هستند.

به گزارش ایرنا، سامانه بارشی از شامگاه چهارشنبه در چهارمحال و بختیاری فعال و باعث جاری شدن سیل در پنج شهرستان این استان شد.

براساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی بارش باران تابستانه ناشی از فعالیت سامانه مانسون تا روز دوشنبه در چهارمحال و بختیاری تداوم دارد و هشدار سطح قرمز در این خصوص صادر شده است.

لردگان در ۱۷۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 496479