nofooz
17 مرداد 1401 - 15:11

تأمین امنیت شیعیان افغانستان در گروی مسئولیت‌پذیری است

درپی شهادت شیعیان در کابل سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی، طی بیانیه‌ای خواستار تأمین امنیت شیعیان افغانستان ومسئولیت‌پذیری همه‌جانبه دولت در قبال این موضوع و پرهیز از اهمال‌کاری شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی اقدام وحشیانه داعش در به شهادت رساندن شیعیان عزادار حسینی در کابل، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد.

خبرگزاری مهر،خبرگزاری مهرمتن این بیانیه بدین شرح است:

«ولا تحسبنّ الّذین قتلوا فی سبیل اللّه أمواتًا بل أحیاءٌ عند ربّهم یرزقون

شهادت تعدادی از عزاداران حسینی (علیه السلام) در محله شیعه نشین پول سوخته در کابل، حزن و اندوه پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام را در این ایام دوچندان ساخته است. انفجارهای مرگباری که طی روزهای اخیر جامعه شیعیان افغانستان را در مراسم عزای سالار شهیدان و یاران با وفای ایشان هدف قرار داده است، نشانه‌ای دال بر حقانیت این مکتب و خشم یزیدیان زمان از علاقه روز افزون جهانیان نسبت به این مکتب مقدس است.

بدون شک تأمین امنیت شیعیان افغانستان، مطالبه‌ای است که تحقق کامل آن، در گروی دغدغه‌مندی و مسئولیت‌پذیری همه جانبه در قبال این موضوع مهم بوده و اهمال‌کاری در قبال آن تحت هیچ عنوانی پذیرفته شده نیست. از سوی دیگر، با توجه به اینکه داعش مسئولیت این فجایع را بر عهده گرفته است، انتقام از قاتلان شهدای اخیر در افغانستان و بازخواست حامیان منطقه‌ای و غربی این گروه تروریستی –تکفیری، خواسته‌ای حداقلی از سوی دلدادگان بی‌شمار مکتب حسینی (علیه السلام) محسوب می‌شود. امروز جملگی عزاداران و پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام در جهان، با بازماندگان شهدای فجایع اخیر در افغانستان همدرد و هم صدا هستند.

بدون شک این اقدامات تروریستی و غیرانسانی، نه تنها اراده دلدادگان مکتب عاشورا در برگزاری پرشور عزای امام حسین (علیه السلام) و خاندان و یاران با وفای ایشان را از بین نمی‌برد، بلکه این شور و عزم را در مسیر بیعت با این امام همام و خاندان عصمت و طهارت علیه السلام را دوچندان می‌سازد.»

منبع: مهر
شناسه خبر: 550031