nofooz
14 شهریور 1401 - 10:00

گزارشی از شیفت امام حسینی جهادگران یزدی در اربعین/برای سقایی زائران حسین(ع) پای کاریم

مسئول گروه جهادی شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: ماموریت آب رسانی گروه جهادی شرکت آب و فاضلاب استان یزد به زائران اربعین حسینی در خوزستان به مدت یک ماه انجام می‌پذیرد.

لوک‌زاده، مسئول گروه جهادی شرکت آب و فاضلاب یزد در خصوص مأموریت اربعین این گروه جهادی به خبرنگار فارس از این استان اظهار کرد: با پنج نفر از متخصصین آبفا استان در قالب یک گروه جهادی جهت آب رسانی و تامین فشار آب شرب عازم شهر اهواز و اردوگاه راهیان نور شهید عاصی زاده شدیم.

اربعینوی افزود: ماموریت ما اجرای شبکه داخلی و رساندن آب به مخزن زمینی و راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ و ترمیم لوله های فرسوده  است که سعی داریم با استفاده حداکثری از امکانات موجود در کمترین زمان ممکن این مهم را به سرانجام برسانیم.

مسئول گروه جهادی یزد گفت: تعداد ۳۰ موکب در اردوگاه راهیان نور شهید عاصی زاده از این آب بهره مند می شود و به صورت میانگین سالیانه بالغ بر ۲۰ هزار نفر که در قالب زائران عتبات و زائران مناطق جنگی اعزام می شوند را شامل می شود.

به صورتاین جهادگر بسیجی در ادامه اضافه کرد: حس ‌و حال همکاران به خصوص در هنگام استفاده از مسجد و نماز خانه اردوگاه که محل وداع2300شهید از شهدای استان بود دیدنی و غیر قابل توصیف است.

وی مأموریت خود را سقایی برای زائران ابا عبدالله الحسین (ع) دانست و بیان کرد: همکاران به صورت رایگان و جهادی پا به این عرصه گذاشتند و با اقتدا به حضرت ابوالفضل(ع) در گرمای ۴۶ درجه و رطوبت ۸۰ درصد و به صورت شبانه روز پای کار ایستاده اند.

مجید صادقی مسئول اردویی سپاه الغدیر استان یزد نیز گفت: امسال گروه جهادی آبفا کمک شایانی برای بهبود شرایط رفاهی زائران اربعین کردند که این روند تا چند روز پس از اربعین و در زمان بازگشت زائران ادامه خواهد داشت.

وی افزود: امسال با تاکید استاندار محترم و همکاری سپاه الغدیر استان: اردوگاه شهید عاصی زاده در خوزستان آماده اسکان و پذیرایی از زائران اربعین خواهد بود و البته شهرداری یزد نیز متعهد شده ۲۰ دستگاه اتوبوس را در این ارودگاه برای جابجایی زوار اختصاص دهد.

صادقی عنوان کرد: اردوگاه شهید عاصی زاده میتواند محل مناسبی برای اسکان موقت زائران و تجدید قوای کاروان ها باشد.

انتهای پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 712149