nofooz
18 شهریور 1401 - 13:19

آغاز فعالیت موکب حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ(ع) در مسیر نجف به کربلا

شیراز-ایرنا-معاون اجرایی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز به آغاز فعالیت موکب حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ(ع) بر اساس مصوبه شورای شهر شیراز در مسیر نجف کربلا و در موقعیت عمود ٥٦٦ اشاره کرد و گفت:موکب تخصصی مادر و کودک بر پا شده است.

مسعود منوچهری روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آماده سازی محیطی و پاکسازی محل برای برپایی موکب و ارائه خدمت از ١٥ شهریور در دستور کار قرار گرفت.

او ادامه داد: این موکب که به اسم امین ولایت نیز شناخته می شود، در چند بخش مختلف در قالب ١٨ غرفه به ویژه در بخش مادر و کودک با عناوین مربوط به کودکان، سرگرمی و بازی از ١٦ شهریور آغاز به کار کرده است.

محمد مهدی یقطین مدیرکل خدمات شهری شهرداری شیراز نیز با بیان اینکه محل اسکان برای زائران نیز در این موکب پیش بینی شده است، گفت: پذیرایی در سه وعده صبحانه، ناهار و شام و میان وعده در این موکب در حال انجام است.

یقطین خاطرنشان کرد: طی شبانه روز گذشته پذیرش اسکان بیش از یک‌ هزار زائر را داشته‌ایم.

او با بیان اینکه تا روز اربعین این موکب در مسیر نجف به کربلا فعالیت می‌کند، اعلام کرد که ١٠٠ نفر در این موکب به خدمات رسانی مشغول هستند.

محمد حسن استرحام ، معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز با بیان اینکه موکب امین ولایت از ١٦ شهریور خدمات رسانی را در مسیر کربلا آغاز کرده، گفت: موکب تخصصی مادر و کودک نیز ذیل موکب امین ولاتی در مسیر نجف تا کربلا فعال شده است.

او بیان کرد: ١٨ غرفه تخصصی اعم از نقاشی روی صورت، بازیهای فکری، نقاشی روی کاغذ، طب سنتی، قلعه بادی، و ...در این موکب برپا شده است.

معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز همچنین از برگزاری زیارت عاشورا در موکب امین ولایت در بازه زمانی ایام اربعین خبر داد و گفت: توزیع بروشور تخصصی با موضوع فرزند آوری و ازدیاد نسل شیعی نیز انجام می‌شود.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 725349