nofooz
20 مرداد 1401 - 18:30

متقاضیان دریافت تسهیلات بافت فرسوده تا شهریور برای ثبت نام فرصت دارند

قزوین - ایرنا - مدیر شعب بانک مسکن استان قزوین گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات بافت فرسوده که از پارسال تاکنون در سامانه این بانک ثبت نام کرده اند تنها تا پایان شهریورماه جاری مهلت دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یونس احمدی روز پنجشنبه در نشست مطبوعاتی خود اظهار داشت: سال گذشته ۱۲ هزار و ۹۶۱ فقره به ارزش ۱۲ هزار و ۹۱۵ میلیارد ریال و امسال نیز تاکنون سه هزار و ۲۹ فقره به میزان هفت هزار و ۲۰۹ میلیارد ریال تهسیلات به متقاضیان بافت فرسوده استان قزوین تسهیلات ارایه شده است.

به گفته وی، در حال حاضر مانده تسهیلات بافت فرسوده این بانک ۵۱ هزار و ۴۳۱ میلیارد ریال است.

احمدی ادامه داد: سال گذشته همچنین از محل بند الف تبصره ۱۸ بودجه، ۳۱۷ فقره جهت دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شدند که از این تعداد، ۱۸۳ فقره منجر به قرارداد و ۵۵ مورد نیز اصلان به بانک مراجعه نکردند و میزان تسهیلات پرداخت شده از این محل نیز ۴۷۴ میلیارد ریال بوده است.

وی، میزان بافت فرسوده استان قزوین را یک هزار و ۳۰۰ هکتار و شهر قزوین را ۵۴۰ هکتار اعلام و تصریح کرد: میزان تسهیلات ارایه شده در این بخش سه میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال است که یک هزار و ۵۰۰ میلیارد آن به صورت قرض الحسنه، یک هزار و ۵۰۰ میلیارد نیز با کارمزد ۱۸ درصد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز از محل فروش اقساطی به متقاضیان واگذار می شود.

وی با اشاره به میزان مطالبات بانک مسکن استان قزوین، گفت: تا پایان سال ۹۹ مطالبات این بانک با ۱۹ هزار فقره پرونده، یک هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال بود که این میزان در حال حاضر به ۱۵ هزار فقره پرونده کاهش پیدا کرده و در زمینه دریافت مطالبات نیز قزوین رتبه دوم کشوری را نیز کسب کرده است.

احمدی یادآور شد: در حوزه اقدام ملی و نهضت ملی مسکن نیز باید اعلام کنیم که تعداد متقاضیانی که از طریق سامانه به این بانک معرفی شده اند ۱۵ هزار و ۹۴۴ متقاضی بوده اند که ۱۲ هزار و ۷۱۷ متقاضی مربوط به اقدام ملی مسکن و سه هزار و ۲۲۷ متقاضی نیز مربوط به نهضت ملی مسکن هستند.

این مسوول بانکی خاطرنشان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۳۵۳ متقاضی اقدام ملی مسکن با بانک عقد قرار داشته و ۸۷۴ متقاضی نیز پرونده هایشان نقص داشته و در بخش نهضت ملی مسکن نیز ۱۹۲ متقاضی که بیشتر از خودمالکان نیز بوده اند، با بانک عقد قرارداد بسته اند.

وی یادآور شد: در حوزه نهضت ملی مسکن نیز تاکنون ۲۵ هزار و ۴۶۳ فقره پرونده با ۹ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال افتتاح حساب شده که چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد آن به پیمانکاران پرداخت و چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد دیگر در حساب بانک موجود است.

مدیر شعب بانک مسکن استان قزوین افزود: در این رابطه هر هفته شنبه ها کارگروه نهضت ملی مسکن با حضور مدیران دستگاه های بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، ستاد اجرایی فرمان امام و نمایندگان پیمانکاران در اداره کل راه و شهرسازی برگزار می شود.

خبرنگاری حرفه سخت و در عین حال هیجان انگیزی است

خبرنگاری حرفه سخت و در عین حال هیجان انگیزی استاحمدی در ادامه این نشست با تبریک به مناسبت روز خبرنگار، اظهار داشت: خبرنگاری حرفه ای سخت شمرده می شود و خبرنگاران تنها با عشق و علاقه خود اقدام به ورود به این عرصه می کنند.

وی، ذوق و استعداد، داشتن ضریب هوشی بالا، سماجت در کشف حقایق، انعکاس دادن پیشنهادات و انتقادات مردم به مسوولان را از ویژگی های مهم و برجسته خبرنگاری دانست و افزود: خبرنگاران در واقع آیینه تمام نمای جامعه محسوب می شوند و مورد اعتماد آحاد جامعه و به خصوص مسوولان دستگاه های اجرایی قرار دارند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 567017