nofooz
10 شهریور 1401 - 06:28

حضور برترین‌های تجهیزات ورزشی و کمپینگ در نمایشگاه بین المللی فارس

شیراز-ایرنا-هشتمین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات ورزشی و سومین نمایشگاه تخصصی تجهیزات سفر، کمپینگ و کوهنوردی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس افتتاح شد.

در این نمایشگاه بیش از ۴۰ شرکت فعال در زمینه ورزشی و کمپینگ  حضور دارند، شرکت کنندگان از استان های تهران، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان و خراسان رضوی به مدت چهار روز از تاریخ ۹ تا ۱۲ شهریور ماه در نمایشگاه بین المللی فارس حضور دارند.

این نمایشگاه در مساحتی افزون بر ۶۵۰۰ متر مربع برگزار شده است، صنعت ورزش به مجموعه فعالیت های مرتبط با تولید و بازار یابی کالا و خدمت ورزشی گفته می شود که در تولید ارزش افزوده نقش داشته باشد،این صنعت به سرعت رشد داشته و متحول شده است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس در باره این نمایشگاه گفت: صنعت ورزش امروز تبدیل به یک از عوامل موثر در ایجاد نشاط اجتماعی، سرگرمی  و پر کردن اوقات فراغت، تامین سلامت روحی و جسمی و پیشگیری از بیماری، شکل گیری رشته های دانشگاهی ، هویت سازی و تقویت و افزایش غرور فردی و ملی ، کاهش مفاسد و ناهنجاری های اجتماعی و افزایش طول عمر و امید به زندگی شده است.

فرهادی  افزود: در حوزه اقتصادی نیز هم زمان با ایفای نقش در تولید محصولات متنوع و برند های جهانی، موجب رشد صنعت و ارتقای تکنولوژی فعال در تولید محصولات ورزشی، اشتغال زایی، صادرات غیر نفتی و کسب در آمد های ارزی از طریق رویدادهایی مثل المپیک و جام های جهانی در حوزه جذب گردشگری ورزشی شده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 695439