nofooz
03 مهر 1401 - 14:05

ازبکستان: اولویت جامعه جهانی باید احیای اقتصادی افغانستان باشد

وزارت خارجه ازبکستان در بیانیه‌ای تاکید کرد از انزوای افغانستان باید جلوگیری شود و جامعه جهانی احیای اقتصادی این کشور را در اولویت قرار دهد.

- اخبار بین الملل -به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ولادیمیر نوروف» وزیر خارجه ازبکستان اظهار داشت اولویت جامعه جهانی باید احیای اقتصاد افغانستان و اجرای زیرساخت ها و پروژه های مهم اجتماعی این کشور باشد.

خبرگزاری تسنیمبر اساس بیانیه وزارت خارجه ازبکستان، وی افزود: ما جلوگیری از انزوای افغانستان و تنها گذاشتن آن با مشکلات موجود را بسیار مهم می‌دانیم، این بدون شک پیامدهای منفی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی دارد.

به گزارش اسپوتنیک، این بیانیه با ابراز نگرانی از کاهش توجه جامعه جهانی به افغانستان افزود برای حل مشکلات این کشور به حمایت سازمان ملل، نهادهای مالی بین‌المللی و کشورهای کمک کننده نیاز است.

پیش از این و در نشست شانگهای «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان گفته بود: مردم افغانستان اکنون بیش از هر زمان دیگری به همسایگان خوب و حمایت آنها نیاز دارند. این وظیفه اخلاقی ماست که دست یاری دراز کنیم و راه‌های موثری را برای غلبه بر بحران چند ساله از طریق ارتقای رشد اقتصادی-اجتماعی این کشور و ادغام آن در فرآیندهای توسعه منطقه‌ای و جهانی ارائه دهیم.

مقام ازبکستانی: شانگهای فعلا نمی‌خواهد روابط رسمی با طالبان داشته باشد

مقام ازبکستانی: شانگهای فعلا نمی‌خواهد روابط رسمی با طالبان داشته باشدازبکستان: افغانستان بخش جدایی ناپذیر سازمان همکاری شانگهای است

ازبکستان: افغانستان بخش جدایی ناپذیر سازمان همکاری شانگهای استکمک 58 تنی مواد غذایی ازبکستان به افغانستان

کمک 58 تنی مواد غذایی ازبکستان به افغانستانوی تاکید کرده بود افغانستان که قرن‌ها نقش حائل را در رویارویی‌های تاریخی قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای ایفا کرده است، باید در یک مأموریت صلح‌آمیز جدید، برای اتصال آسیای مرکزی و جنوبی تلاش کند.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 756210