nofooz
14 شهریور 1401 - 12:35

معاون غذا و دارو ایران: بیماران با طرح دارویار هیچ افزایش پرداختی نخواهند داشت

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو ایران با بیان این که از ابتدای اجرای طرح دارویار تاکنون چهار هزار میلیارد تومان به سازمان‌های بیمه گر پرداخت شده است، گفت: با طرح دارویار بیماران با دارا بودن نسخه پزشک هیچ افزایش پرداختی نخواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، دکتر محمود بیگلر صبح امروز در جریان سفر خود به این استان با حضور در مراسیم افتتاح ساختمان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی اظهار کرد: طرح دارویار با هدف کاهش هزینه دارو و در راستای هدفمندی ارزی که در گذشته در اختیار کارخانه‌ها و وارد کنندگان مواد اولیه قرار می‌گرفت، اجرا شد.

وی افزود: با هماهنگی که با سازمان‌های بیمه گر، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه انجام شد منابع در اختیار سازمان‌های بیمه گر قرار گرفت تا بتوانند مابه التفاوت عددی که در هدفمندی این ارز وجود دارد را به بیماران پرداخت کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو ایران با اشاره به این‌که تاکنون چهار هزار میلیارد تومان به سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت شده است، گفت: بیماران در طرح دارویار با دارا بودن نسخه پزشک هیچ افزایش پرداختی ندارند و در برخی موارد هم کاهش پرداختی را تجربه می‌کنند.

سازمان غذا و داروبیگلر تصریح کرد: با پیگیری‌های جدی که در حال انجام است، در روز‌های آتی سایر اقلام دارویی بیماران otc نیز تحت حمایت سازمان‌های بیمه گر قرار خواهند گرفت.

دکتر محمدرضا وفایی نسب، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی یزد هم در این مراسم اظهار کرد: ساخت ساختمان معاونت غذا و دارو این دانشگاه از سال ۱۳۹۵ شروع شده و امروز با هزینه ۲۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وی در پایان با بیان این که ارائه خدمات به موقع و کم هزینه از جمله رویکردهای جدی علوم پزشکی یزد است، خاطرنشان کرد:‌ این ساختمان سه هزار و ۴۵۰ متر مربع زیر بنا و هزار و ۵۰۰ متر محوطه سازی دارد.

انتهای پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 712910