عناوین مهم

عربستان شبکه فارسی‌زبان علیه ایران در یوتیوب تاسیس کرد

تعدادی از وابستگان رژیم سعودی، شبکه‌ای فارسی‌زبان با هدف انتشار اخبار جعلی علیه ایران، در یوتیوب راه‌اندازی کردند.

پایگاه جامع تبیینی نفوذ: به نقل از روزنامه سعودی گزت؛ دو گروه از جوانان سعودی در اقدامی غرض‌ورزانه اقدام به راه‌اندازی شبکه‌هایی در سایت یوتیوب کرده‌اند که به انتشار اخبار کذب علیه ایران در کنار پوشش اخبار تروریست‌ها می‌پردازد.

این دو شبکه سعودی‌ برای تخریب چهره ایران در منطقه، اخباری از گروه‌های افراط‌گرا و تروریستی را در کنار اخبار ایران قرار داده‌اند. بنیانگذاران این دو شبکه مدعی شدند هدف آنها آگاهی دادن به مردم درباره خطر افراط‌گرایی و بیان نقش ایران در چالش‌های منطقه‌ای و حمایت از تروریسم جهانی است.

در حالیکه عربستان از سوی غالب رسانه‌ها و کارشناسان غربی به عنوان منبع اصلی تروریسم شناخته می‌شود، جوانانی که این شبکه‌ها را تاسیس کرده‌اند، مدعی‌اند برای حفاظت از امنیت کشورشان چنین کاری انجام داده‌اند!

یکی از این دو شبکه برنامه‌های خود را به زبان فارسی پخش می‌کند. در این شبکه ادعا می‌شود بحران‌های اجتماعی عمیقی در ایران وجود دارد و ایران کشوری فقیر و دچار عقب‌ماندگی تحصیلی و بهداشتی نشان داده می‌شود!

شبکه دیگر که به زبان عربی است نیز سیاست تخریب چهره ایران را دنبال می‌کند. اولین برنامه این شبکه بخشی از مصاحبه «محمدبن سلمان»، ولیعهد سعودی، را نشان می‌دهد که درباره روابط ایران و عربستان و همچنین نقش ادعایی تهران در ناامنی‌های منطقه صحبت می‌کند.

راه‌اندازی شبکه‌ای با هدف توهین و تخریب دیگر کشورها تاکنون در یوتیوب سابقه نداشته است؛ اما به نظر می‌رسد سعودی‌ها بار دیگر با صرف هزینه‌های کلان موفق شده‌اند در این اقدام غیرحرفه‌ای و تفرقه‌انگیز پیشتاز باشند.

همچنین ببینید

۶

جزئیاتی از همکاری آقای جاسوس با موسسه شرمین و بیژن/با موسس مرکز ایران شناسی پرینستون بیشتر آشنا شوید!

  زی یو وانگ شهروند آمریکاست اما در چین (پکن) به دنیا آمده، در رشته‌ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *