عناوین مهم

گزارش اختصاصی؛

کنفرانس مشترک ضد ایرانی«منافقین،سعودی ها،معارضین سوریه و امریکایی ها»در پاریس

کنفرانس سالانه ضدایرانی منافقین با حضور برخی سیاست مداران آمریکایی و معارضان سوری خارج نشین در پاریس برگزار شد.

پایگاه جامع تبیینی نفوذ: کنفرانس سالانه منافقین با حضور برخی سیاست مداران آمریکایی و معارضان سوری خارج نشین در پاریس با طرح ادعاهای پوچ و تکراری برگزار شد. طبق بیانیه ادعایی گروهک منافقین این کنفرانس دو رسالت بر عهده دارد؛ نخست تغییر نظام ایران (!) و دوم لزوم توافق همه کشورها برای برقراری صلح و آرامش منطقه ای و بین المللی.

در کنفرانس منافقین چه کسانی حضور داشتند؟

در این نشست افرادی همچون جان بولتون، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل، رابرت جوزف معاون سابق وزارت خارجه آمریکا، رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک، ترکی الفیصل مقام سابق سعودی، آلن نری از اعضای مجلس سنای فرانسه، نوت گینگریچ، رئیس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا و جو لیبرمن، سناتور سابق آمریکایی حضور داشتند.

این کنفرانس با حضور پررنگ معارضان خارج‌نشین سوریه و نصرالحریری، عضو هیأت معارضان سوریه برگزار شد.الحریری در این نشست پیشنهاد تشکیل جبهه‌ای واحد علیه دمشق و تهران داد.

۲

چه شبکه هایی به پوشش زنده این نشست پرداختند؟

شبکه های الاخباریه و العربیه (سعودی) و اسکای‌نیوز عربی (امارات) شبکه‌های خبری بودند که کنفرانس تروریستهای منافقین در پاریس را پوشش زنده دادند. همچنین، همزمان با برگزاری نشست گروهک منافقین در پاریس، بیشترین میزان توییت‌ها با هشتگ‌ آزادی ایران،از عربستان و امارات ارسال شده بود. این امر نشان دهنده ارتباط و همکاری نزدیک سعودی ها با منافقین برای پیش بردن اهداف ضدایرانی را دارد.

۱

محورهای اصلی نشست مشترک ضد ایرانی منافقین، سعودی ها و امریکایی ها در پاریس چه بود؟

محور اصلی این همایش همانند سال گذشته (در اینجا بخوانید) متهم کردن ایران به ایجاد بی ثباتی در منطقه و طرح ادعاهایی مضحک درباره تلاش برای تغییر نظام ایران بود.در ذیل به بیان موردی محورهای این نشست ضدایرانی براساس سخنان حاضرین این کنفرانس می پردازیم:

  • نگرانی از نفوذ ایران در منطقه غرب آسیا
  • نگرانی از اتصال زمینی ایران با دریای مدیترانه و قدرت فزاینده ناشی از این اتصال برای ایران.
  • تلاش برای به اصطلاح تغییر رژیم در ایران.
  • حمایت از سازمان منافقین و تفکرات جریان غربگرا و تاکید بر اشتراکات آنها با آمریکا و رژیم قبیله آل سعود.
  • حمله به عوامل اقتدار ملت ایران خصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  • امیدواری برای برگزاری مجمع منافقین در ایران برای سال آینده!

این کنفرانس در راستای نشست سال گذشته پس از علنی شدن روابط عربستان، آمریکا و منافقین، در راستای ائتلاف محور غربی – عربی – عبری و نفاق با طرح ادعاهای مضحک و گستاخانه علیه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.محورهای مطرح شده در این کنفرانس ضدایرانی، نکات جدیدی دربرنداشت.شاید بتوان حضور نصرالحریری، عضو هئیت معارضین سوریه در این نشست را که نشان دهنده پیوند منافقین و معارضین سوریه بود، را جز نکات اصلی نشست مشترک ضد ایرانی منافقین، سعودی ها و امریکایی ها در پاریس قلمداد کرد.

 

*گزارش: علی قربانی

همچنین ببینید

۶

جزئیاتی از همکاری آقای جاسوس با موسسه شرمین و بیژن/با موسس مرکز ایران شناسی پرینستون بیشتر آشنا شوید!

  زی یو وانگ شهروند آمریکاست اما در چین (پکن) به دنیا آمده، در رشته‌ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *