عناوین مهم

یورونیوز:

رفتار ترامپ در دوره 100 روزه نسبت به ایران چگونه بوده است؟

یک رسانه غربی با استفاده از مهمترین توئیت های منتشر شده توسط ترامپ درباره ایران در دوره100 روزه، گزارشی را در این بازه منتشر کرده است.

پایگاه جامع تبیینی نفوذ: یورو نیوز در گزارش خود می نویسد: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در حالی دوره ۱۰۰ روزه ‌اش به پایان می‌رسد که تنش لفظی میان آمریکا و جمهوری اسلامی ایران بار دیگر پس از توافق هسته‌ای بالا گرفته است.

 

ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی‌اش بارها از توافق اتمی ایران با ۵ + ۱ انتقاد کرده بود. وی دسامبر سال گذشته نیز این توافق را «افتضاح» و «آغازی بر یک پایان» خواند.

001

وی همچنین با اشاره به حضور نظامی ایران در منطقه، هزینه ۳ میلیارد دلاری دولت پیشین آمریکا را در عراق در حالی «حیف و میل» نامید که به نفوذ ایران در این کشور افزوده می‌شود.

 

از سویی دیگر آزمایش‌های موشکی ایران نیز بهانه‌ای تازه برای ترامپ بود تا بر شدت انتقادش نسبت به «برجام» بیافزاید. به تازگی «علی حاجی‌زاده» فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با اشاره به حمله موشکی آمریکا به یکی از مواضع داعش در افغانستان به وسیله «مادر همه بمب‌ها» گفته است: «در برابر مادر بمب‌های آمریکا ما پدر بمب‌ها را در اختیار داریم.»

002

از نگاه رییس جمهور ایالات متحده آمریکا «برجام» زمانی به امضا رسیده که حکومت ایران در مرحله آخر حیاتش به سر می‌برده است. وی سوم فوریه در توییتر هشدار داد که «ایران با آتش بازی می‌کند.» و افزود: «آن‌ها قدردان رییس‌جمهور اوباما نیستند که چقدر با آن‌ها مهربان بود.»

003

نزدیک شدن قایق‌های تندروی سپاه به ناوگان دریایی ایالات متحده در خلیج فارس نیز بارها تنش‌زا شد و در فهرست اخبار رسانه‌های دو کشور قرار گرفت. همچنین «ممنوعیت موقت سفر اتباع ایران به ایالات متحده» در هر دو فرمان اجرایی ترامپ مبنی بر تعلیق روادید شهروندان شماری از کشورهای مسلمان لحاظ شده است.

 

همچنین ببینید

۶

جزئیاتی از همکاری آقای جاسوس با موسسه شرمین و بیژن/با موسس مرکز ایران شناسی پرینستون بیشتر آشنا شوید!

  زی یو وانگ شهروند آمریکاست اما در چین (پکن) به دنیا آمده، در رشته‌ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *