عناوین مهم

سازمان سیا چگونه اهداف جاسوسی واشنگتن در آلمان را دنبال می کرد؟

اسناد ویکی‌لیکس نشان می‌دهد که سازمان جاسوسی آمریکا از کنسولگری خود در شهر فرانکفورت برای اهداف جاسوسی استفاده می‌کند.

پایگاه جامع تبیینی نفوذ: بنابر اطلاعاتی که ویکی‌لیکس افشا کرده است، سازمان‌ جاسوسی آمریکا (سیا) از گوشی‌ها و حتی دستگاه تلویزیون نیز به عنوان دستگاه شنود استفاده می‌کند.

شبکه خبری «دویچه‌وله» با اعلام این خبر نوشت که هکرهای سازمان سیا توانسته‌اند، رمزگذاری‌های شبکه‌های اجتماعی مانند واتس‌آپ را نیز بشکنند و به اطلاعات کاربران این شبکه‌ها دست بیابند.

ویکی‌لیکس 8 هزار و 761 سند و داده درباره روش‌های جاسوسی سازمان سیا منتشر کرده است که نشان می‌دهد که هکرهای سازمان سیا با استفاده از حملات سایبری خود به اطلاعات کامپیوتری افراد مختلف دست یافته‌اند. این سازمان با استفاده از ویروس و بدافزارهای کامپیوتری و استفاده از حفره‌های امنیتی سیستم‌های عامل، موفق شده به اطلاعات ذخیره شده کامپیوتر بسیاری از افراد دست یابد.

از جمله مواردی که دارای اهمیت است این است که هکرهای این سازمان از ساختمان کنسولگری آمریکا در فرانکفورت نیز برای اهداف خود در این زمینه استفاده می‌کنند.

هکرهای این سازمان توانسته‌اند به گوشی‌های آیفون و اندروید و حتی به کامپیوترهایی که با سیستم عامل ویندوز کار می‌کنند، نفوذ کنند و حتی از تلویزیون‌ها هم به عنوان دستگاه‌های شنود استفاده کرده‌اند.

بر اساس اسناد منتشر شده توسط ویکی‌لیکس، هکرهای سازمان سیا در نقاط مختلف جهان فعالیت دارند. تعداد این هکرها ۲۰۰ نفر اعلام شده است. مرکز این نهاد که هدف سرقت اطلاعات کامپیوتری را دنبال می‌کند، در ایالت ویرجینا است. اما، شماری از آن‌ها در دیگر کشورها و از جمله در آلمان هم مستقر هستند.

همچنین ببینید

۶

جزئیاتی از همکاری آقای جاسوس با موسسه شرمین و بیژن/با موسس مرکز ایران شناسی پرینستون بیشتر آشنا شوید!

  زی یو وانگ شهروند آمریکاست اما در چین (پکن) به دنیا آمده، در رشته‌ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *