عناوین مهم

سعدالله زارعی

پشت پرده حمایت عناصرضدانقلاب و غرب از مجرمان امنیتی در ایران چیست؟

نکته اصلی در خصوص شلوغ بازی های رسانه ای غربی ها درباره زندانیان امنیتی کشور  این است که آن ها می خواهند از طریق برجسته کردن بعضی از موضوعات بسیار عادی  چهره یک نظام سیاسی نامطلوب را به مردم دنیا ارائه کنند.

image634863463787754543

پایگاه جامع تبیینی نفوذ: جوسازی رسانه ای و سواستفاده از ابزار شبکه های موبایلی و فضای مجازی همواره در دستور کار تئورسین های غربی قرار داشته و بر همین اساس همواره تلاش شده تا مبانی و شاخصه های برتر جمهوری اسلامی را به چالش بکشند. بحث زندانیان امنیتی که برخی از آن ها به جرم جاسوسی و اقدام علیه امنیت ملی در زندان حضور دارند نیز دستاویز دیگری برای فضاسازی علیه جمهوری اسلامی شده است. در هیچ جای دنیا برای افرادی که بر علیه منافع ملی مبادرت می ورزند فرش قرمز پهن نمی کنند. زندان، تبعید و حتی اعدام احکام جاسوسان در سراسر دنیا است. در گفت و گو با سعدالله زارعی کارشناس و تحلیلگر سیاسی به بررسی دلایل فشارها و تبلیغات سو رسانه های بیگانه در جهت فشار بر جمهوری اسلامی و همچنین، ساختن چهره ای مظلوم از مجرمین امنیتی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

متن کامل این مصاحبه پیش روی شماست:

 

زندانیان امنیتی ایران در خارج از کشور سر و صدای زیادی به پا کرده و رسانه های ضدانقلاب در این خصوص تمام همت خود را مصروف کرده اند تا برخی ازین چهره ها همانند آرش صادقی را زندانی عادی معرفی کنند. دلایل این تلاش و حمایت از زندانیان سیاسی و امنیتی را چه می دانید؟

 

اینکه رسانه های غربی همواره علیه جمهوری اسلای جو سازی کنند و روز را شب بنمایانند موضوع تازه ای نیست. متاسفانه این نوع رفتار جزوی لاینفک از استراتژی کلان غربی ها علیه جمهوری اسلامی به حساب می آید. در واقع مسئله غرب این نیست که در ایران کسانی بر اساس قوانین و احکام محاکم قضایی به مجازات هایی محکوم می شوند، چرا که در تمام نظام های سیاسی دنیا چنین مسئله و مواردی وجود دارد و شهروندان در هر کشوری به دلیل ارتکاب بعضی از جرایم و برخی از تخلفات از سوی مراجع و محاکم قضایی مورد پیگردهای قانونی قرار می گیرند و حکمی درباره آن ها صادر می شو. در این راستا جمهوری اسلامی ایران نیز از این مسئله و قاعده مستثنا نیست. مسئله غرب زندانی شدن فرد یا افراد در ایران نیست، بلکه هدف اصلی گرفتن ماهی از گل آلود کردن و همچنین غبار آلود کردن فضا است. نکته اصلی در خصوص شلوغ بازی های رسانه ای غربی ها درباره زندانیان امنیتی کشور در این ماجرا این است که آن ها اساسا می خواهند از طریق برجسته کردن بعضی از موضوعات بسیار عادی و سوءتعبیر از آن ها چهره یک نظام سیاسی نامطلوب را به مردم دنیا ارائه کنند.

ریشه های این موضوع را در چه می دانید؟

پشت این تخریب ها یک راهبرد گسترده نهفته است. این مهم دقیقا به خاطر این است که اگر چهره واقعی جمهوری اسلامی در عرصه حقوق شهروندی و سایر موضوعات به مردم دنیا، خصوصا منطقه غرب آسیا ارائه شود، مردم این منطقه جمهوری اسلامی را به عنوان یک الگو در نظر می گیرند و همین عاملی می شود تا حکام منطقه حس خطر در وجودشان شعله ور شود. چنین حکومت و چنین سیستمی که هم می تواند امنیت شهروندان را تامین کند و هم حقوق آن ها را  استیفا نماید و از سوی دیگر می تواند سدی در مقابل توطئه ها بسازد. چنین نظامی برای ملت های منطقه بسیار خوشایند است و این مسئله می تواند یک موجی از دموکراسی خواهی از نوع جمهوری اسلامی ایران را در منطقه پدید آورد و برای اینکه چنین اتفاقی نیفتد و پدیده های مثل بیداری اسلامی در منطقه ما رخ نمایی نکند، غربی ها دائما در حال ارائه تصویری خشن و غیرمنطقی هستند.

متاسفانه به نظر می رسد برخی نیز در داخل در نقش کاتالیزور ظاهر شده اند و در شکل گیری این فضا به غربی ها کمک شایانی می کنند.

دقیقا همین طور است. متاسفانه بعضی ازعوامل آن ها در داخل به چنین تصویری کمک می کنند که نمونه آن را ما در پرونده آرش صادقی شاهد بودیم. بحث اعتصاب غذا و پررنگ کردن این مهم و همچنین، تلاش برای پررنگ کردن این موضوع در فضای مجازی ئ شبکه های موبایلی به شکل فریب کارانه و عوام فریبانه در دستور کار آن ها قرار گرفت تا بتوانند با سیاسی جلوه دادن موضوع و مظلوم نمایاندن محکومینی که جرم امنیتی در پرونده دارند، دشمن را در جهت نیل به اهداف شوم همراهی و همیاری کنند.

*مصاحبه از: میثم آخوندی

همچنین ببینید

۶

جزئیاتی از همکاری آقای جاسوس با موسسه شرمین و بیژن/با موسس مرکز ایران شناسی پرینستون بیشتر آشنا شوید!

  زی یو وانگ شهروند آمریکاست اما در چین (پکن) به دنیا آمده، در رشته‌ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *