عناوین مهم

گزارش ویژه؛

هجمه به قوه قضاییه؛دستورکار رسانه های ضدانقلاب تا انتخابات 96

آنچه در انتخابات پیش رو دشمن به دنبال مطرح کردن و القاء آن در جامعه است، وجود اختلاف بین نهادها و قوای سه گانه کشور می باشد.

پایگاه جامع تبیینی نفوذ: با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال 96، رسانه های ضدانقلاب در راستای ماموریت همیشگی خود یعنی”به چالش کشیدن و  القاء مشروعیت نداشتن انتخابات ایران”، اقدامات عملیات روانی مشترکی را از طریق سایت ها، شبکه ها ماهواره ای و اجتماعی (توئیتر و تلگرام) آغاز کرده اند. رسانه های ضدانقلابی همچون بی بی سی، رادیوفردا، صدای آمریکا و کانال های تلگرامی همچون آمدنیوز، مملکته و غیره در راهبردی مشترک ضمن تخرریب قوه قضاییه، تلاش کردند نگاه افکار عمومی را نسبت به این قوه، تضعیف نمایند.انتشار توئیتی با مضمون هجمه به قوه قضاییه تا انتخابات 96 توسط مسعود بهنود یکی از عناصر بی بی سی،خود موید این مسئله است.%d8%a8%d9%87%d9%86%d9%88%d8%af

اگرچه فعالیت رسانه های ضدانقلاب و خارجی علیه ایران موضوع تازه ای نیست و همواره و در برهه های مختلف به اشکال گونگون وجود داشته است ولی آنچه در انتخابات پیش رو دشمن به دنبال مطرح کردن و القاء آن در جامعه است، وجود اختلاف بین نهادها و قوای سه گانه کشور می باشد.

جایگاه قوه قضاییه به عنوان نهادی که ماموریت و وظیفه برخورد با مجرمان امنیتی ،مفسدان اقتصادی و افرادی از این قبیل را برعهده دارد، باعث شد که پروژه هجمه به قوه قضاییه به عنوان نخستین اقدام با طرح موضوعات بی اساس درباره حساب های این قوه آغاز شد.

این موضوع با سیاه نمایی و تخریب علیه عملکرد دستگاه قضا در قبال عناصری که به دلیل موضوعاتی همچون اقدام علیه امنیت ملی و  مفسدان اقتصادی بازداشت و دستگیر شده اند، شدت گرفت. القاء بی عدالتی و بی توجهی به وضعیت آرش صادقی، فردی که در پرونده خود ارتباط مستمر با گروه های ضدانقلاب و معاند ایران و همچنین فراهم کردن زمینه تحریم های مختلف علیه ایران به بهانه واهی همچون موضوعات حقوق بشری را (با ارسال گزارش های ساختگی به احمد شهید) دارد، محور دیگری بود که به صورت مشترک در دستور کار رسانه های ضدانقلاب قرار گرفت.

روند تخریب علیه قوه قضاییه به اینجا ختم نشد، گویی با هر اظهارنظر مسئولین دستگاه قضا، طرف مقابل به دنبال تعبیر سازی و انجام موج گسترده ای از محورهای عملیات روانی علیه این قوه است. این مسئله، پس از اینکه آیت الله آملی لاریجانی،رئیس قوه قضاییه در پاسخ به برخی انتقادات درباره پرده پوشی دستگاه قضا در موضوع بابک زنجانی،گفت:” ما هیچ چیز مخفی نداریم اما طوری القا می شود که گویی قوه قضائیه پرده پوشی می کند. البته حرمت برخی ها را حفظ کردیم چراکه آقای بابک زنجانی خیلی مطالب گفته است که ما برای آبروی عده ای تحفظ کرده ایم چون تهمت هایی هم زده شده است. بابک زنجانی گفته است که میلیاردها تومان به انتخابات رئیس جمهور کمک کرده است؛ ما سخنان او را عین واقع نمی دانیم و وی حرف زیاد می زند و ادعا زیاد می کند والا اگر می خواستیم رسیدگی کنیم باید همه کسانیکه مرتبط بودند احضار می کردیم.” با  واکنش حسن روحانی روبرو شد. ولی این بار، رئیس جمهور با انتشار توئیتی، متاسفانه پروژه ای که دشمن درباره حساب های قوه قضاییه مطرح می کرد، را طرح نمود. درحالیکه وزیر اقتصاد و نمایندگان مجلس نسبت به بی حاشیه بودن این حساب ها اذعان کرده بودند.

%d8%b1%d9%88%d8%ad%d8%a7%d9%86%db%8c

به نظر می رسد دلیل حرکت دولت در مسیر پروژه تخریب قوه قضاییه که توسط رسانه های ضدانقلاب و افرادی همچون مسعود بهنود طرح ریزی شده است، مشغول سازی افکار عمومی با هدف عدم طرح ناتوانی ها و شکست های دولت یازدهم در عرصه های اقتصادی و سیاست خارجی باشد ولی این نکته لازم به ذکر است که از دولت یازدهم انتظار نیست با اقدامات این چنینی، آب به آسیاب دشمن بریزد و اگر به دنبال پیروزی در انتخابات 96 است بایستی با کارنامه کاری خود به رقابت با رقبای خود بپردازد نه با هجمه به نهادهای انقلابی، که به دنبال تامین امنیت و مبارزه با بی عدالتی و فساد در جامعه هستند.

همچنین ببینید

۶

جزئیاتی از همکاری آقای جاسوس با موسسه شرمین و بیژن/با موسس مرکز ایران شناسی پرینستون بیشتر آشنا شوید!

  زی یو وانگ شهروند آمریکاست اما در چین (پکن) به دنیا آمده، در رشته‌ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *