عناوین مهم

گزارش ویژه؛

چرا موساد به دنبال جذب زنان برای جاسوسی است؟

موساد با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرده است به دنبال جذب زنانی با ویژگی های مختلف جهت انجام جاسوسی است ولی چرا از زنان به عنوان مهره‌هایی برای جاسوسی استفاده می‌شود؟

%d8%acپایگاه جامع تبیینی نفوذ: شبکه خبری روسیا الیوم، در اعلامیه های تبلیغاتی جنجالی که اخیرا سازمان جاسوسی برون مرزی رژیم صهیونیستی (موساد) در روزنامه های عبری زبان و پایگاه های اجتماعی منتشر کرده از زنان “دارای ویژگی های شخصیتی برجسته” برای شغل افسر جمع آوری اطلاعات که از جایگاه های بالای این سازمان است، دعوت به همکاری شده است. افسر جمع آوری اطلاعات در واقع همان جاسوس است.

در یک ویدئوی تبلیغاتی در این باره آمده است: سوابق شغلی زنان برای این کار اهمیتی ندارد بلکه شخصیت آنها مهم است. برای ما اهمیت ندارد که قبلا چه کاری انجام داده ای، بلکه اینکه تو چه کسی هستی مهم است. اگر زنی با شخصیت قدرتمند هستید نزد ما تخصص دیگری را نیز کسب خواهید کرد.”

06

طبق این تبلیغات موساد به دنبال زنانی برخوردار از یک ویژگی شخصیتی خاص، قدرت نفوذ در افراد، دارای کنترل بر احساسات و عواطف در شرایط سخت و ده ها ویژگی دیگر است.این سازمان جاسوسی ترجیحا به دنبال زنانی است که به زبان های مختلف مسلط هستند اما این شرط اصلی برای کار آنها نیست.در ادامه این تبلیغات آمده است، ماموریت زنان استخدام شده شامل فعالیت هایی فوق العاده و سفرهای خارجی است.

انتشار اخبار این چنینی اگرچه برخلاف تصورات معمول و رایج افکار عمومی درباره اینکه مردان فقط به عنوان جاسوس فعالیت می کنند، می باشد ولی با مرور تاریخ مشاهده می کنیم که کشورهای مختلف و رژیم صهیونیستی چگونه از زنان به عنوان ابزار جاسوسی استفاده کرده اند. در ذیل به بیان نمونه هایی از این موارد می پردازیم:

دام عسل زنان صهیونیست برای شخصیت های جهان!

مجله انگلیسی تایمز در گزارشی به استفاده بدون اجازه از پاسپورت سفرهای غربی ویژه نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی توسط عناصر سرویس جاسوسی موساد پرداخته و موضوع استفاده موساد از زنان برای به دام انداختن جوانان و شخصیت‌های مسئول کشورهای مختلف را به عنوان یکی از عوامل این اتفاق معرفی کرد.

05

“دام عسل” (Honey Trap ) نام مأموریت‌های ویژه‌ای است که جاسوسان زن اسرائیلی انجام آن را بر عهده دارند. در جریان این مأموریت‌ها جاسوسان مذکور، تجسس در سرویس‌های امنیتی را از طریق نزدیک شدن به اهداف مورد نظر انجام داده و در برخی موارد عملیات‌های ترور را انجام می‌دهند. از مهمترین افرادی که عملیات جاسوسی برای موساد انجام می دادند، لیونی، وزیر خارجهاسبق رژیم صهیونیستی بود که اخباری درباره همنجس بازی او با رایس،وزیر خارجه اسبق آمریکا هم منتشر شده است (گزارش کامل را در اینجا بخوانید)

07

والری پلیم؛ مامور خرابکاری در تاسیسات هسته ای کشورها

والری پلیم یکی از عوامل پیشین سیا بود که تا همین چند سال پیش هویت اصلیش مخفی بود. تا اینکه در 14 ژوئیه 2003 ميلادي مقاله‌ای درباره ارتباط او با سیا در روزنامه‌ واشنگتن پست با عنوان “مأموریت نیجریه” به چاپ رسید. پلیم سال‌ها درباره عضویتش در سیا سکوت کرده بود، تا اینکه در اکتبر 2008 ميلادي طی مصاحبه‌ای با برنامه “60 دقیقه” شبکه سی‌بی‌اس از جزئیات کاری خود حرف زد.

08

او به مدت 20 سال برای سیا کار کرده و به موقعیت بالایی دست یافته بود. برای انجام مأموریت‌هایش به سرتاسر دنیا سفر می‌کرد و به گردآوری اطلاعات و جذب جاسوسان جدید می‌پرداخت. یکی از مأموریت‌هایش جاسوسی برای بخش جدید سیا تحت عنوان “ضد اشاعه” در سال 1998 ميلادي بوده است. او خود در این باره می‌گوید: “مأموریت ما این بود که اطمینان حاصل کنیم “آدم‌بدها” به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکنند.به اذعان خود پلیم، او یکی از افرادی بود که از سوی سیا برای اخلال در برنامه هسته‌ای ایران مأمور شده بود.

 

مرکل، جاسوسی که صدراعظم شد

آنگلا مرکل متولد 1954 ميلادي، نخستین صدر اعظم زن آلمان و دومین رئیس زن گروه جی 8 بوده است. مأموریت های مرکل برای جاسوسی از آکادمی علوم برلین در آلمان شرقی آغاز می شود. نخستین مأموریت مرکل شناسایی و کسب اطلاعات از افرادی بود که مخفیانه به آلمان غربی و دیگر کشورهای آنسوی دیوار برلین می روند. این مأموریت را شخص مارکوس وولف مسؤول بخش خارجی وزارت امنیت داخلی آلمان شرقی – که خود وی نیز یهودی بوده و شخصیتی پیچیده داشت – به مرکل واگذار کرده بود.

Bundesfrauenministerin Angela Merkel bei der Sitzung des CDU Praesidiums in Bonn am Montag, den 3. Februar 1992. Trotz ihres Beinbruchs, den sie vor drei Wochen erlitten hat, mimmt sie ihre Arbeit wieder auf. (AP Photo/Roberto Pfeil) --- German Women and Youth Minister Angela Merkel takes part in a meeting of the CDU (Christian Democratic Union) party chairmanship in Bonn, Germany, on Monday, February 3, 1992. Despite breaking her leg three weeks ago Merkel showed up for the meeting and resumed her work. (AP Photo/Roberto Pfeil)

پس از به قدرت رسیدن “هلموت کوهل” در مقام صدر اعظمی آلمان، فشارها برای افشای هویت دو جاسوس کا.گ.ب با اسامی رمز آنیتا و فلیکس که همچنان در آلمان حضور داشتند بالا گرفت و در نهایت صدر اعظم آلمان را مجبور به استعفا کرد. براساس شواهد موجود و فعالیت‌های مشابه مرکل، احتمالا آنیتای کا.گ.ب همان مرکل صدر اعظم آلمان است.

دلایل عمده استفاده از زنان برای جاسوسی چیست؟

استفاده از زنان برای جاسوسی دو دلیل عمده دارد: نخست آن که زنان سوء ظن کم‌تری را برمی‌انگیزند. برای نمونه، در طول جنگ جهانی دوم، احتمال اینکه مردان، برخلاف زنان فرانسوی توسط نازی‌ها مورد بازجویی قرار گیرند بسیار بالا بود. از همین روی، در آن دوره تعداد زنان جاسوس به طرز چشمگیری افزایش یافت و دوم اينکه زنان همواره قادر بودند با استفاده از جذابیت ظاهری‌شان مردان را فریب دهند و به فاش‌ساختن اطلاعات اغوا کنند.

همچنین ببینید

۶

جزئیاتی از همکاری آقای جاسوس با موسسه شرمین و بیژن/با موسس مرکز ایران شناسی پرینستون بیشتر آشنا شوید!

  زی یو وانگ شهروند آمریکاست اما در چین (پکن) به دنیا آمده، در رشته‌ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *