عناوین مهم

گزارش اختصاصی؛

آی بریج؛ پلی برای نفوذ در ایران/ با کامران الهیان، یک از حامیان برگزاری این کنفرانس آشنا شوید+تصاویر

کامران الهیان با ارتباط وسیع با شاخه ایرانی کنفرانس آی بریج یا شاخه رهبران جوانی ایرانی (YGL) تلاش می کند در راستای شبکه سازی گسترده میان جوانان ایرانی، تسهیل رفت و آمد نخبگان به این همایش ها و ایجاد کانال دیپلماسی پنهان گام بردارد.

پایگاه جامع تبیینی نفوذ: کامران الهیان دانش آموخته داشگاه یوتا آمریکاست که در سن 18 سالگی ایران را به مقصد آمریکا ترک می کند. او پس از سال ها حضور در آمریکا و همکاری با لابی ها و گروه های ضدایرانی و صهیونیستی، مدتی است با حمایت از برگزاری دوره های کارآفرینی به همراه همسر خود، زهره الهیان، به عنوان یکی از چهره های مطرح کنفرانس آی بریج مطرح شده است. سومین دوره این کنفرانس در حال حاضر در بارسلون اسپانیا در حال برگزاری است اگرچه هدف ظاهری این کنفرانس ارتباط میان شرکت های نوپا در حوزه تکنولوژی معرفی شده است ولی با مرور اقدامات و افرادی که هم به عنوان حامی مالی و هم برگزار کننده آن معرفی شدند به آسانی می توان به اهداف واقعی این کنفرانس که در چارچوب پروژه نفوذ آمریکا در میان نخبگان ایرانی قرار می گیرد، پی برد.

1010

معرفی کامران الهیان به عنوان یکی از سخنرانان کنفرانس آی بریج در بارسلون

در ذیل به بررسی سوابق و سخنان کامران الهیان یکی از افراد حامی برگزاری کنفرانس آی بریج می پردازیم:

همکاری با سرمایه داران صهیونیستی و سعودی

کامران الهیان و همسرش – زهره الهیان- سال هاست با همکاری اعراب ثروتمندی همچون ولید بن طلال سعودی و خانواده عرب- اسرائیلی «خوری»، در فلسطین اشغالی برنامه‌های آموزشی با هدف مدیریت فضای سیاسی بحرانی میان اعراب و اسرائیل با شبکه‌سازی اجتماعی و راه اندازی و اداره انواع سازمان‌های به اصطلاح مردم نهاد با اهداف خاص تربیت نسل آینده، پیاده می‌کنند. این خیر «جامعه ساز» درخصوص نحوه برگزاری دوره قبل هم اندیشی «آی بریج» در آمریکا می‌گوید: « ما با تعدادی از اساتید دانشگاهی که کارآفرینی تدریس می‌کردند، دیدار کردیم. سپس با وزارت خارجه آمریکا درباره برگزاری این کنفرانس مذاکره کردیم و آنها پذیرفتند در صدور ویزا برای ایرانیانی که به این کنفرانس می‌آیند، همکاری کنند.»

2020

زهره الهیان یکی از اعضا هئیت مدیره آی بریج و همسر کامران الهیان

برقرای ارتباط میان ایران و آمریکا از بستر روزنه های علمی

کامران الهیان درباره اهداف برگزاری دوره های آی بریج می گوید:« ما به دنبال این هستیم که آمریکایی‌ها درباره ایران بیشتر بدانند و ایرانی‌ها با نحوه کارکرد دره سیلیکون آشنا شوند. امیدوارم که طی یک سال آینده بتوانیم با حضور شرکت‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران آمریکایی کنفرانسی در ایران برگزار کنیم. وزارت خارجه آمریکا از ابتدای امسال، معافیت‌هایی خصوصا در حوزه آموزشی در تحریم‌ها علیه ایران اعمال کرده که در پی این معافیت‌ها، مراودات علمی ایران و آمریکا آغاز شده است»

کامران الهیان با ارتباط وسیع با شاخه ایرانی کنفرانس آی بریج یا شاخه رهبران جوانی ایرانی (YGL) تلاش می کند در راستای شبکه سازی گسترده میان جوانان ایرانی، تسهیل رفت و آمد نخبگان به این همایش ها و ایجاد کانال دیپلماسی پنهان گام بردارد.

 3030

سخنرانی کامران الهیان در سومین کنفرانس آی بریج در بارسلون

 

ارتباط گسترده الهیان با لابی ضدایرانی نایاک

الهیان از اعضای رسمی لابی نایاک، به شمار می‌رود. نایاک یک بنیاد دلالی است که مستقیم تحت نظر کنگره آمریکا فعالیت می‌کند و هدف خود را از سال‌ها قبل که به واسطه همکاری‌های مشترک گروهی از کارگزاران دولتی و مجموعه شرکت‌های وابسته به راکفلرها ایجاد شد، بهبود روابط سیاسی و تجاری ایران و آمریکا اعلام کرده است. بودجه نایاک بطور رسمی توسط بنیاد برادران راکفلر تامین می‌شود که از بانیان نظام اقتصادی و اجتماعی سیستم سرمایه داری به شمار می‌روند.

4040

تریتا پارسی رئیس لابی ضدایرانی نایاک از دوستان کامران الهیان

دلیل اعتماد دستگاه دیپلماسی آمریکا به الهیان چیست؟

منشاء اعتماد وزارت خارجه آمریکا به کامران الهیان و امثال او برآمده از خدماتی است که پیش از این در سرزمین‌های اشغالی ارائه داده‌اند. او رئیس و بنیان گذار برخی  شرکت‌های فعال در اسرائیل از جمله  مجموعه مدارس آنلاین غزه و سرزمین‌های اشغالی فلسطین است و در عین حال حلقه‌ای از  تشکیلات زنجیره‌ای رهبران جوان جهانی را به نام خود در «بنیاد جهانی کاتالیست» ایجاد کرده است.

60

نشست موسوم به رهبران جوان جهان

برگزاری سومین دوره کنفرانس آی بریج در بارسلون

سومین نشست آی بریج یا همان پل در حالی در بارسلون اسپانیا در حال برگزاری است که کامران و زهره الهیان همانند دوره های گذشته از سخنرانان آن به شمار می روند. زهره الهیان در بخشی از سخنانش به فعالیت های خود در زمینه آگاهی بخشی به فلسطینیان اشاره می کند و می گوید «برای افزایش آگاهی در سرزمین های فلسطینی، با شرایطی تسهیل شده به ساکنان آنجا لپ تاپ می دهند.» این در حالسیت که حامیان برگزاری این نشست،حدود 68 سال است که با حمایت از رژیم صهیونیستی به کشتار مردمان بی گناه فلسطین می پردازند.

5050

کنفرانس آی بریج در بارسلون

سرعت بالای پیشرفت تکنولوژی در جهان بستر مناسبی برای ورود افرادی به داخل جوامع هدف آمریکا جهت نفوذ در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی را فراهم می آورد. معرفی ابزارهای جدیدی به نام استارت آپ، در سال های گذشته باعث شده است بدون درنظر گرفتن فضای امنیتی، افرادی همچون نزار ذکا و سیامک نمازی و کامران الهیان و سایر عناصر معتمد وزارت خارجه آمریکا که از اطلاعات میدانی در حوزه «شبکه‌سازی اجتماعی» برخوردارند به ایران سفر کنند تا علاوه بر فریب جوانان نخبه برای مهاجرت از ایران یا استفاده از آنان در خدمت منافع خود، زمینه را برای اقدامات آمریکا در قبال ایران فراهم نمایند

 

همچنین ببینید

۶

جزئیاتی از همکاری آقای جاسوس با موسسه شرمین و بیژن/با موسس مرکز ایران شناسی پرینستون بیشتر آشنا شوید!

  زی یو وانگ شهروند آمریکاست اما در چین (پکن) به دنیا آمده، در رشته‌ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *