عناوین مهم

گزارش اختصاصی؛

اقدام برنامه ریزی شده و امنیتی سه کشور اروپایی در ایران در فاصله 8 ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری 96

سه کشور مهم اروپا یعنی فرانسه،انگلستان و آلمان با انتخاب سفرایی با سابقه کاملا اطلاعاتی و امنیتی، نشان دادند که برنامه ریزی جدی برای حضور در ایران و انجام اقدامات جاسوسی و اطلاعاتی دارند.

پایگاه جامع تبیینی نفوذ: در فاصله 8 ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری 1396، کشورهای اروپایی که پس از تعطیلی سفارت آمریکا در ایران عهده دار، طرح ریزی و اجرای اقدامات خرابکارانه در ایران شدند، با اقدامی هماهنگ و همسو، سفرای جدید خود در ایران را معرفی کردند.در این بین سه کشور مهم اروپا یعنی فرانسه،انگلستان و آلمان با انتخاب سفرایی با سابقه کاملا اطلاعاتی و امنیتی، نشان دادند که برنامه ریزی جدی برای حضور در ایران و انجام اقدامات جاسوسی و اطلاعاتی دارند.

*انگلیس

کشور انگلیس پس از تعطیلی 5 ساله سفارت خود در تهران با برقراری دوباره روابط سیاسی با ایران در سطح سفیر، نیکلاس هاپتون یکی از ماموران برجسته سازمان جاسوسی خارجی انگلستان را به عنوان سفیر جدید لندن در تهران معرفی کرد.

001

فرانسوا سنمو

*آلمان

کشور آلمان به منظور عقب نماندن از برنامه ریزی کشورهای اروپایی، میشائیل کلور برشتولد ر به عنوان سفیر خود در ایران معرفی کرد. وی معاون سازمان اطلاعات و امنیت آلمان (BND) بوده است. انتخاب برشتولد در حالی صورت گرفت که مطابق قوانین آلمان وی باید 3 سال در پست معاونت خدمت می کرد، اما مقامات برلین در حالی که فقط 2 سال از زمان ماموریت برشتولد می گذشت در اقدامی خارج از عرف، وی را از سازمان جاسوسی خارج و راهی تهران کردند.

003

میشائیل کلور برشتولد

*فرانسه

مقامات پاریس در راستای سیاست همسو با کشورهای اروپایی دیپلمات امنیتی خود را یعنی فرانسوا سنمو را که به عنوان یکی از اعضای برجسته سرویس جاسوسی خارجی فرانسه (DGSE) بود، را به عنوان سفیر جدید این کشور در ایران معرفی کرد.

002

نیکلاس هاپتون

به نظر می رسد اقدامات این چنینی نمی تواند کاملا اتفاقی باشد،پرونده سیاه کشورهای اروپایی در فتنه 88 این مسئله را می تواند نشان دهد که حضور سه مقام اطلاعاتی به عوان سفیر در تهران، در راستای سیاستی برنامه ریزی شده و با اهدافی همچون دخالت در روند انتخابات و پیگیری پروژه نفوذ می تواند باشد.

همچنین ببینید

۶

جزئیاتی از همکاری آقای جاسوس با موسسه شرمین و بیژن/با موسس مرکز ایران شناسی پرینستون بیشتر آشنا شوید!

  زی یو وانگ شهروند آمریکاست اما در چین (پکن) به دنیا آمده، در رشته‌ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *